Komodo ; SuperNET ekibi tarafından Zcash’den fork edilmiş, Delayed Proof of Work (dPoW) protokolü aracılığı ile ve “sıfır bilgi kanıtı” (zero knowledge proof) ve güvenliği yoluyla anonim olunmasını amaçlayan bir projedir. Ayrıca Atomic Swaps ve DICO teknolojisini kullanmaktadır.

ICO-DICO
ICO alırken videolarımda da bahsettiğim gibi çoğu projenin tokenini alamıyoruz. Bunun sebeplerine gelecek olursak Balinalar ön satış, hatta gizli arkaplan ön satışları yaparak hem daha ucuza hemde tüm tokenleri bitirebiliyorlar. 2. bir handikap ise whiteliste girememişseniz bu imkanlardan zaten faydalanamayacak olmanız lakin bu durum hem ico hemde dico için söz konusu.
DICO bizlere farklı serverlardan ve günün belirli saatlerinde açılan token satışları sunacak. Ayrıca merkezi olmayan ve takip edilebilir olmayan bir alt yapısı olacak. Bunla ilgili başka bir proje daha tanıtmıştım.

Komodo, Monaize DICO’sunu atomic swap kullanarak yapacağından işlem çok daha hızlı gerçekleşecek gibi görünüyor. BarterDex sayesinde üçüncü bir tarafa gerek kalmadan farklı blockchain’ler arasında yapılan kripto para değişimlerine atomic swaps deniyor.  Yani siz bunu takas etmeye benzetin.Kabaca Siz karşı tarafa ltc gönderirken ondan ripple almak gibi düşünebilirsiniz.

Yakın zamanda Komodo’nun bu bahsettiğimiz sebeplerden dolayı ethereum gibi iyi dico yatırımları almaya başlamasıyla önünü kimsenin alamayacağı bir gelecek bizleri bekliyor olabilir.

 

*Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kendiniz araştırmalarınızı yaparak kararınızı kendiniz veriniz. Bizde sizler gibi yatırımcıyız sadece araştırmalarımızı ve paylaşımlarımızı sitemizde yayınlıyoruz.*

İLGİLİ  Storiqa ICO Erken Satış Bonus Kampanyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir